Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy wiecie na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę obcej religii, aczkolwiek w ogóle to pojęcie nie jest powiązane z wiarą jak i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą choruje wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, choć spora liczba mężczyzn nie ma problemów z dość bujnym futerkiem. Dla pań jednakże to oczywisty koszmar.

U pań zapadających na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na nietypowych częściach ciała – w okolicach intymnych, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej buzi nie wyglądają gustownie i pociągająco. A w sumie każda z nas pragnie być zadbana i elegancka.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bez bólu likwiduje zbędne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, zwłaszcza zalecany ludziom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej specyficznej dolegliwości, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zaznajom się z poniższym informatorem informującym o przebiegu epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm przejawia się przesadnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, ciemne włoski rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Damski organizm uwalnia równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu zdarza się, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają tworzyć za dużo hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się zbytniego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne również sterydy (wykorzystywane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia początkowych objawów nadmiernego owłosienia rekomenduje się wizytę u lekarza. Po gruntownym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i poda odpowiednie preparaty, lub powie, że nadmierne owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wtedy najefektywniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem kierowanym tylko do osób narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie usuwa włoski z dowolnej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy twierdzą, że jest to metoda bezbolesna. Należyte ustawienie lasera do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas każdej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne są Twoje włosy. W sumie efekt ostateczny jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi techniczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest zdecydowane naruszenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy pochłaniany jest tylko przez włosy, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie dostaną odpowiedniej ilości promieniowania minimalnej do ich uszkodzenia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak informuje spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy wzrastające na twarzy znikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że dziewczyny z hirsutyzmem wybierają tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie generuje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na spotkanie w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje specjalistyczną depilację laserową z zastosowaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać piękną i zadbaną skórę? My Ci w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń