depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Depilacja nóg woskiem – jak zrobić wosk

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie usuwania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz