Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Fryzjer ślubny Toruń

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, podczas których każda kobieta chce prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z najważniejszych rzeczy (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura weselna. Ważne jest, by nie tylko wspaniale się prezentowała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrzymała aż do końca nocy. wybór upięcia ślubnego musi być planowany z wyprzedzeniem, żeby zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. Żeby wszystko wyszło jak najlepiej, należy odpowiednio wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, żeby panna młoda czuła się komfortowo. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z którego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, doskonale zna ich potrzeby, typ oraz wie jak je wymodelować, dlatego nie warto eksperymentować i rezygnować ze sprawdzonego specjalisty.

Może być jednak tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku odszukanie właściwego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim świetny salon musi posiadać pozytywne opinie i doświadczenie. Warto również zaznajomić się z jego katalogami fryzur na wesele oraz portfolio. Takie informacje można łatwo odszukać w internecie lub w salonie.

Pomimo najlepszych rekomendacji wybrany salon, może sprostać oczekiwaniom, z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na próbne czesanie. Dzięki temu nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale również, czy własny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. To pomoże odpowiednio dobrać każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury na ślub z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia weselne to dobry sposób na trochę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, o wiele prościej zdecydować się na eksperymenty, które mogą stać się tym, czego panna młoda oczekuje. Niewiele przed datą ślubu nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA WESELE ?

Inspiracja

Wybór fryzury na wesele można rozpocząć od sięgnięcia do inspiracji np. tych w internecie lub z broszur w salonie . To daje pannie młodej możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to porządną podstawą dla fryzjera weselnego, do stworzenia zadawalającej stylizacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się łatwiej lub trudniej. Inne natomiast nie utrzymują stylizacji na długo. To też dotyczy gęstości i długości włosów. Warto to omówić z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie ślubne jest możliwe do wykonania na włosach oraz czy przetrwa całą noc, czy zaledwie uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelce z katalogu, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Należy wziąć pod uwagę także indywidualne czynniki. Jednym z nich jest z pewnością owal twarzy. Fryzura na ślub powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny zdecydować się na upięcia ślubne podnoszące włosy do góry, aby nadać im większą objętość. Dla odważnych pań, ciekawym rozwiązaniem są cięcia ponad linią żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy doradza się rezygnować z prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Również u pań o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne będą też gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, na przykład długie wycieniowane włosy.

Również u pań o kwadratowej twarzy warto unikać prostych grzywek. Niekorzystne są też gładkie upięcia włosów. Paniom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

U osób o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, ze zwiększoną objętością na bokach twarzy. Stanowczo odradza się upięcia wysoko na czubku głowy oraz fryzury z odsłoniętym czołem.

Paniom z trójkątną twarzą najbardziej odpowiadają fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Może to być klasyczny bob z krótką grzywką lub włosy z zakręconymi końcówkami. Odkryte czoło i wysokie upięcia wydłużą optycznie brodę.

Suknia ślubna

W trakcie wyboru fryzury weselnej jednym z kluczowych elementów, jakie muszą do siebie pasować jest suknia ślubna. W głównej mierze najbardziej liczy się kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Czasem mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, warto wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura weselna, chociaż równie ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie może odciągać uwagi od stroju, co oznacza, że powinna być subtelna. Wyszukane upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką już sama w sobie jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni dobre jest wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem są także gładkie fryzury weselne. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni właściwe będą zarówno upięcia, jak i puszczone swobodnie włosy, które delikatnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są także dobrym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest pokazanie pleców, przyciąganie uwagi, z tego względu dopasowane do niej upięcie ślubne powinno zadbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni doskonale pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dobrać do dodatków, chociaż zazwyczaj lepiej zrobić odwrotnie. Najbardziej uniwersalnym elementem jest oczywiście welon, który pasuje do każdej fryzury i upięcia. Równie uniwersalne są ozdobne wsuwki i opaski, doskonałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów są uroczym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem subtelnych upięć. Kapelusze i fascynatory sprawdzą się tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w wyborze fryzury na ślub, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń