Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale też kształtują sylwetkę, usuwają cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie oraz promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają ciągle ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Najczęściej używane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle wymagają pracy specjalnych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną i specjalne diety. Współczesna technologia pomogła stworzyć metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, ze względu na co zdecydowanie łatwiej je odessać albo przetransportować do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także inne pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zmniejszyć zmarszczki, blizny oraz rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich metod modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne części ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów dodatkowo wpływa na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, żeby podnosiły oraz utrzymywały konkretne partie skóry.