Depilacja laserowa przegląd technologii

Metody depilacji laserowej

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko i skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl