Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia twarzy – zabieg medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy problem żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem dobrze znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się starzeje. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po mezoterapii cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Zadaniem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Zdarzają się sytuacje, gdy porost włosów jest zahamowany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest kontrolowane, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to dokładnej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą normalną, a więc leczenie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metod leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie preparatu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze zalecenia przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.