JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

PIĘKNE STOPY – Haluksy

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych pominięć niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej proponujemy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Kąpiele w wodzie z solą nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie paniom, które zmuszone są codziennie nosić buty na wysokich obcasach. Wysokie obcasy męczą na stopy, dlatego należy starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest regularne ścieranie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeżeli decydujemy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu na śmieci. Lepszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją łatwo umyć i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych peelingów, które są bogate w minerały, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element dbałości o skórę stóp. Preparaty nawilżające należy stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: stosuje się je na noc, by rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą boleśnie wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to najczęściej efekt braku witaminy A. Najlepszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najlepiej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też zmienić buty: w pracy nosić oddychające obuwie. Pomocne także mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić szpilki? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które powodują ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest dużo sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY