Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie

Zwiększenie aktywności na basenie może odczuwalnie usprawnić naszą sprawność fizyczną. To w zasadzie oczywiste, lecz nadal niemało ludzi nie zdaje sobie sprawy jak wiele dobrego może się zdarzyć,kiedy zapisze swojego syna lub córkę na basen, chociażby na pływanie niemowląt albo samodzielnie uda się i skorzysta z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj naprawdę mnóstwo, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wiele par głowi się, jak zagwarantować świeżo narodzonemu potomkowi harmonijny i ustawiczny rozwój. Dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie Waszego dziecka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Głównie dlatego, iż opiera się ono na wspieraniu naturalnego dojrzewania niemowlaka. Ambicją pływania niemowląt jest podtrzymanie reakcji płodowych, na jakich wyspecjalizowany instruktor winien się opierać. Zadaniem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest zorganizowanie odpowiednich warunków dla małego dziecka. Niemowlę w wieku od kwartału do 3 lat nie winno zabawić w basenie więcej niż 30 minut, a temperatura winna wynosić ok. 32-33 Celsjusza. Zajęcia nie są przesadnie zaawansowane, raczej są oparte na miłym spędzeniu czasu. Tata i mama powinni uzyskać przekonanie, że pływanie niemowląt nie stanie się dla ich oczka w głowie czymś stresującym. Jeżeli zdecydowałeś się zaprowadzić swoje dziecko na takowe zajęcia, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Sprawdźmy także, czy kadra spółki proponującej zajęcia z pływania niemowląt spełnia nasze oczekiwania. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Kwestia oswajania się z wodą wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Kiedy już nasze maleństwo ciut podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat, optymalne będzie szkolenie w oparciu o dobrą zabawę. Nadszedł moment na opanowanie zmian pozycji, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody i – co będzie niezwykle znaczące, nauczenie się chwytów narzędzi pomocniczych.

Dla dzieciaków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, zalecamy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na zajęcia bezpośrednio z nauczycielem w wodzie oraz zapoznanie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Sugeruje się, iż w po ukończeniu czwartego roku życia brzdące powinny już pokonać na własną rękę dystans dziesięciu metrów. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Jak widzimy w tym artykule, najlepszym modelem nauki pływania jest cykliczne doskonalenie umiejętności. Dzieci, które ukończyły 6 lat i za moment trafią do szkoły, powinny już być przygotowywane do nauki zaawansowanej. Szkolenia na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu konkretnych stylów pływackich, np. często spotykanego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Kursów na basenie, takich jak nauka i usprawnienie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. To dobrze o nas świadczy, że pragniemy nadrobić coś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan fizyczny Waszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność w wielu pływalniach – co nam wyjątkowo odpowiada – jest codziennością dla wielu osób. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na jakie w dzisiejszych czasach chodzi ogrom kobiet. Nic dziwnego – powiązanie muzyki, aktywności ruchowej oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest oprócz powyższego bezpieczny oraz bardzo wszechstronny. Woda redukuje efekt ciążenia, a jeżeli znajdziemy dobry ośrodek oferujący przykładowe zajęcia – to wtedy specjalistyczny sprzęt, w jaki ośrodek jest wyposażony sprawi, iż mogą w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami lub też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Przyjemność, jaką powodują ćwiczenia z muzyką w wodzie to jedno, ale pływalnia to także świetne podłoże do rehabilitacji. Dzięki treningom możecie w pokaźny sposób wesprzeć rewalidację lądową u dorosłych. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci rekomendujemy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są fundamentalne umiejętności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. To on najlepiej opowie o tym, jakie defekty wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, którym przypadły do gustu ćwiczenia w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Oferta skierowana jest instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy pragną pracować z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Ukończenie tego specjalistycznego kursu przyznaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, propozycji w temacie zajęć na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta i większe miejscowości często zapewniają dobrze wyposażone baseny, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/