Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

„Chłopięce”, średnie, do pasa, lokowane, proste, jasne, czekoladowe, czarne… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich właściwą pielęgnację. Możemy wykonać regenerację w domowym zaciszu albo udać się do fryzjera. Jeśli śnimy o niezwykłych, błyszczących, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy właściwie iść do rzetelnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Jedynie w trakcie konsultacji ze specjalistą dowiemy się jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego wymagają oraz jaki zabieg byłby dla nich najskuteczniejszy. Regularne mycie szamponem i nakładanie odżywki najczęściej nie przynosi upragnionych efektów. Taka sytuacja ma miejsce, bowiem przy ich wyborze zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą m. in. na wyciągi do włosów, zaś nie konkretnymi potrzebami naszych włosów. Zawodowiec tymczasem wypatrzy w jednej chwili to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najczęstszych czynników niszczących budowę włosa należą: nieprawidłowa dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (np. przy układaniu), nieodpowiednia pielęgnacja i niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Konsumowanie pokaźnej ilości słodyczy, chipsów i innych tłustych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi niezbędnych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Nie dostaje ona tych składników, jakie powinna, stąd niezakłócony wzrost i mocna konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne częstokroć wysuszają włosy, obciążają je oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi oraz twarzy. Jeśli zdecydowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o korzystaniu jedynie ekologicznych preparatów, które nie mają w swoim składzie parabenów, silikonów czy konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej czy wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim daje szybkie efekty. By się one utrzymały powinnyśmy oprócz tego odbudowywać je w domu środkami z salonu. Na ów pomysł wpadli Izabela oraz Marcin Górny wykorzystując nowe kompleksy odnowy włosów połączone z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do dobranego artykułu koloryzującego. Reperuje osłabione bądź zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, potęguje działanie Multipliera. Dzięki niemu połączone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do stosowania w domu oraz ułatwia regenerację włosów, zachowanie ich w właściwym stanie pomiędzy zabiegami, a także przedłuża umacnianie połączeń siarczkowych.

System ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex osłania strukturę włosów, przyczynia się do tego, że są odporniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, pokruszone zostają łatwo zregenerowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili dociera do środka włosa oraz zwiększa rezultaty koloryzowania bądź rozświetlania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy błyszczące oraz jedwabiste w dotyku. Do aplikowania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie wyciąg ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest z kolei wyjątkowym sposobem nie tylko na odżywienie włosów, ale też ich zdrowe wyprostowanie. System bazuje na nowoczesnej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loków, fali oraz włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna wnika głęboko do środka włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz wspaniałą miękkość. W przeciwieństwie do pozostałych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były rozjaśniane, prostowane lub poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, gęste, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednakże wypłukać tę kurację.

Od czego zależą efekty kuracji?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakim stanie są właściwie nasze włosy. Na wspaniałe efekty możemy liczyć wtedy, kiedy są niewątpliwie mocno zniszczone bądź połamane. Trzeba w domu używać delikatnych szamponów, aby za szybko nie wypłukały się cenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni albo saunę. Włosy po zabiegu powinny być intensywnie nawilżone, gładkie, jedwabiste, lśniące, wyraźnie układające się i „sypkie” (a nie „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski w Toruniu