Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest „zdarzeniem” zupełnie normalnym. Z jego pomocą usuwamy toksyny ustroju i normujemy temperaturę ciała (np. w czasie upalnych dni). Ciało ma do 3 milionów gruczołów, jakie uwalniają pot. Natomiast jeżeli jest go nadmiernie dużo? Wyczuwamy, że leci nam po plecach dniami i nocami? W takiej sytuacji możemy cierpieć na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest ledwie małym kłopotem kosmetycznym, lecz także chorobą. I jak powszechnie wiadomo – dolegliwości należy kurować z kilku względów. Jednym spośród nich jest bez wątpienia dyskomfort, wyczuwany nieustannie w gronie reszty ludzi. Zasadniczo wyznacznikami nieopanowanego pocenia się są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z konkretnymi zakłóceniami, które w obecnej chwili mają miejsce w naszym ciele, m in. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (przykładowo dotkliwymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu absolutnie nie musi dotyczyć poszczególnej partii ciała, przykładowo czoła. Jeżeli mamy na uwadze prawidłowe pocenie się, wtedy jako bazowe czynniki wyliczyć możemy chociażby stres, emocje albo trening fizyczny. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeżeli chcemy precyzyjnie wiedzieć czy cierpimy na nadmierną produkcję potu, powinniśmy zasygnalizować wspomniany dylemat lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on wykona z nami dokładny wywiad, zgłębi miarę problemu oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Nade wszystko przepisze kolejne badania, m in. test Minora. Wygląda on tak: partie, w których potrafi powstawać nadmierna potliwość, są natarte jodyną oraz zasypane skrobią. Mocne zabarwienie sugeruje występowanie schorzenia. Następną sprawą jest jej kuracja z wykorzystaniem specjalistycznych technik. Oczywiście nie chodzi tutaj o opłukiwanie nóg przez pół godziny w wodzie z korą dębu albo o codzienną wymianę odzieży. Są to ogólne środki, niemniej zwykle mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do środków nieagresywnych należą jontoforeza, zastrzyki z użyciem toksyny botulinowej i terapia za pośrednictwem lasera. Jeżeli umówimy się do kosmetyczki na dwa pierwsze, to skutek leczenia utrzymuje się co najwyżej kilka miesięcy. Jonoforeza bazuje na uszkadzaniu kanałów jonowych z wykorzystaniem prądu oraz preparatów cholinergicznych, zaś botulina doprowadza do „bezwładu” połączeń nerwowych (w postaci odwracalnej), które wyposażają określone części ciała w pot. Najdelikatniejszą z technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w bezpieczny i niebolesny sposób reguluje procesy pocenia się. Urządzenie Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na użyciu specjalnych głowic, które emitują fale elektromagnetyczne. Przybliża się je do obranych partii figury, gdzie przedtem stwierdzono nadmierne produkowanie potu. Jednorazowy zabieg trwa najczęściej 15-20 minut, natomiast w jego czasie w ogóle nie czuje się jakiegokolwiek bólu, palenia, kłucia itp. Mamy możliwość się bez problemu rozluźnić. Co istotne – promienie lasera w ogóle nie jest powodem powstania blizn, skaz oraz nie uszkadza sąsiadujących tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Bynajmniej nie każdy ma sposobność poddać się kuracji laserowego usuwania nadpotliwości. Do nadrzędnych przeciwwskazań przynależy świeża opalenizna, karmienie piersią, rak skóry, opryszczka, rozrusznik serca, alergia na promieniowanie, epilepsja lub nieuregulowana cukrzyca. Oczywiście każdą dolegliwość trzeba na starcie skonsultować ze specjalistą, a dopiero później kosmetyczką. Należałoby mieć na uwadze, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (jeżeli doktor wyrazi zgodę) trzeba przerwać wypijać zioła bądź zażywać je w formie pigułek. Chodzi tutaj o wszelakie słynne zioła, m in. wyszczuplające, oczyszczające lub regenerujące. Identyczna maksyma dotyczy leków, przykładowo leków nasercowych, leków przeciwgrzybicznych, sulfonamidów, niektórych środków uspokajających bądź szczepionek. Około pół roku powinno się odczekać od odstawienia środków, które posiadają w swojej kompozycji pochodne witaminy A. Jedynie po tym etapie możemy iść na zabieg łagodzący nadmierne wydzielanie potu. Bynajmniej nie powinniśmy także stosować wybranych kosmetyków, m in. kremów z kwasami AHA i BHA, preparatów przeciwbakteryjnych lub dezodorantów. Przed zabiegiem nie wolno pić jakiegokolwiek trunku. Jeżeli wypijemy nawet kieliszek czerwonego wina, powinniśmy go sobie odpuścić na jeden dzień. Dlaczego jest aż tak dużo przeciwwskazań? Promienie lasera to skumulowane światło, które ma szansę sparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające wyłącznie na wskazany obszar (poważnie zmniejsza się jego rozpraszanie). Jeżeli nasza skóra pod wpływem niezależnych wyznaczników będzie na nie dużo bardziej wyczulona, w takim przypadku potrafi dojść do bolesnych rezultatów. Obrazowo pochodne witaminy A wchodzą zwyczajnie ze światłem w interakcje, będące powodem poparzeń. Zamierzasz wiedzieć o wiele więcej? Wejdź w ów link – Leczenie nadpotliwości